Nadácia SOV organizuje projekt Olympijská kvapka krvi s heslom Darujte krv spolu s olympionikmi – 9. septembra v Košiciach a 12. septembra v Bratislave

Nadácia Slovenského olympijského výboru (SOV) bude v spolupráci so SOV v rámci Európskeho týždňa športu 2015 po prvý raz realizovať projekt Olympijská kvapka krvi s heslom „Darujte krv spolu s olympionikmi“. Za účasti viacerých olympionikov sa tento projekt bude realizovať na dvoch miestach – 9. septembra v Košiciach a 12. septembra v Bratislave.

Projekt Olympijská kvapka krvi organizuje Nadácia SOV v spolupráci so SOV, SOM, a.s., s olympijskými klubmi v Bratislave a v Košiciach a s Národnou transfúznou stanicou (NTS) SR. Nadácia Slovenského olympijského výboru sa rozhodla pomôcť ľuďom, ktorí krv potrebujú na záchranu svojho života.

AJ Gӧnci, CÍGER, PIASECKÝ, BAČO, či SESTRY VELĎÁKOVÉ

Do akcie sa zapoja aj viacerí známi športovci - olympionici. V Košiciach účasť prisľúbili atlétky Jana a Dana Velďákové, vodní pólisti Karol Bačo a Alexander Nagy, zápasník Miroslav Luberda a vzpierač Jaroslav Jokeľ, v Bratislave strelec Jozef Gӧnci, hokejista Zdeno Cíger (nový tréner reprezentačného tímu SR) a gymnasta Samuel Piasecký.

Organizátori cez Národnú transfúznu stanicu zabezpečia mobilné výjazdové jednotky. V Košiciach 9. septembra a v Bratislava 12. septembra môžu prísť darovať krv všetci, ktorí spĺňajú kritéria odberu darcovstva – bližšie informácie sú uvedené v prílohách.

Vyšetrenie darcu na odbere je podobné ako na transfuziologickom pracovisku, ale kratšie – vyšetruje sa hemoglobín z kapilárnej krvi (prsta), orientačne krvná skupina, vyplňuje sa dotazník darcu a vzorky krvi sa odoberajú pri odbere a vyšetrujú v NTS. Každý darca dostane od NTS SR potvrdenie pre zamestnávateľa, že bol darovať krv. Mimo občerstvenia dostane darca ako poďakovanie polokošeľu, USB-kľúč, šiltovku alebo šnúrku na krk s logom Nadácie SOV a SOV. Pri odberných miestach budú aj sprievodné aktivity. Záujemcovia sa môžu zúčastniť na autogramiáde olympionikov, alebo priviesť svoje deti na akciu SOV Objav svoj šport. 

Podujatia sa budú konať v jednotlivých mestách nasledovne:
Streda 9. septembra 2015: KOŠICE
8:00 – 11:00 h (Spoločenský pavilón, Trieda SNP 61). 

Sobota 12. septembra 2015: BRATISLAVA
8:00 – 11:00 h (mobilná výjazdová jednotka NTS SR bude na 1. poschodí ŠH Mladosť, Trnavská cesta 39).
Od 11:00 h sa uskutoční autogramiáda olympionikov.

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Viac informácií...
Súhlasím