Vrámci nového projektu UKÁŽ SA! Nadácia SOV rozdelí športovým talentom 30-tisíc Eur

Bratislava 11. apríla - Nadácia Slovenského olympijského výboru (SOV) spúšťa nový grantový program "Ukáž sa!", v rámci ktorého rozdelí v roku 2016 mladým talentovaným športovcom spolu 30-tisíc eur. Do programu sa môžu zapojiť talenty vo veku od 12 do 18 rokov, ktoré sa nachádzajú v nepriaznivej sociálnej situácií alebo potrebujú finančnú podporu na rozvoj svojej športovej kariéry.

Od 11. apríla do 10. júna 2016 bude na stránke www.nadaciasov.sk/ukazsa dostupný registračný formulár so žiadosťou o finančný príspevok. Žiadatelia musia spolu s vyplneným formulárom zaslať krátke motivačné video. O finančnú podporu môže požiadať do 10. júna 2016.

"Je to zatiaľ najväčší projekt, ktorý sme v rámci Nadácie SOV zrealizovali. Získali sme finančné prostriedky, ktoré sú ako grant účelovo viazané k tomuto projektu. Oslovujeme ním mladých športovcov, ktorí majú akúkoľvek prekážku vo svojom športovom napredovaní. Sám budem s napätím sledovať hlasovanie verejnosti, v ktorom sa rozhodne o rozdelení 30-tisíc eur," povedal predseda správnej rady Nadácie SOV Anton Siekel.

Ambasádormi projektu sú špičkoví slovenskí športovci Danka Barteková, Petra Vlhová, Juraj Bača, Ľubomír Višňovský a Richard Nagy. Hlasovanie bude prebiehať počas Hier XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro od 5. do 21. augusta 2016. Výsledky rozdelenia grantov zverejnia v septembri. Šiesti z tucta mladých športovcov v rámci projektu "Ukáž sa!" získajú grant vo výške po 2000 eur, traja po 2500 eur, jeden 3000, jeden 3500 a jeden dokonca 4000 eur.

Nadácia SOV využila štvrtkovú príležitosť a na prezentácii pred médiami odovzdala symbolické šeky mladým športovcom, ktorým, prerozdelila za rok 2015 celkovo 20-tisíc eur. Grantom vo výške 2000 eur pre každého športovca Nadácia SOV podporila atlétov Tomáša Veszelku a Michaelu Peškovú, džudistu Miroslava Kopiša, lukostrelkyňu Alexandru Longovú, plavca Tomáša Púchleho, bežkyňu na lyžiach Barboru Klementovú, strelcov Patrika Jányho a Luciu Kopčanovú, tenistku Lenku Starú a rýchlostnú kanoistku Marianu Petrušovú. Siedmi z tejto desiatky si symbolické šeky prevzali osobne.

Registračný formulár UKÁŽ SA!

Tlačová správa na stiahnutie.

Z mediálnej prezentácie projektu Ukáž sa! S mikrofónom predseda správnej rady Nadácie SOV Anton Siekel, vedľa neho prezident SOV František Chmelár a vpravo Danka Barteková. FOTO JÁN SÚKUP
Ambasádori projektu Ukáž sa! (zľava) Ľubomír Višňovský, Richard Nagy, Danka Barteková a Juraj Bača spoločne s predsedom správnej rady Nadácie SOV Antonom Siekelom (v strede). FOTO JÁN SÚKUP
Ambasádori projektu Ukáž sa! spoločne so siedmi z desiatky mladých talentom, ktorý Nadácia SOV vlani poukázala granty vo výške po 2000 eur na každého. FOTO JÁN SÚKUP
FOTO JÁN SÚKUP
FOTO JÁN SÚKUP
FOTO JÁN SÚKUP
FOTO JÁN SÚKUP
FOTO JÁN SÚKUP
FOTO JÁN SÚKUP
FOTO JÁN SÚKUP
Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Viac informácií...
Súhlasím